Președintele Nicușor Dan a distribuit joi, 25 iunie, fotografii cu tinerii susținători care l-au întâmpinat la Cluj-Napoca. Șeful statului merge spre Polonia, unde urmează să participe la Summitul Flancului Estic de la Gdańsk.
FOTO: X @NicusorDanRO
„Scurtă oprire aseară la Cluj, înainte de plecarea în Polonia pentru Summitul Flancului Estic. Energia acestui oraș și entuziasmul tinerilor de aici sunt extraordinare.
Anterior, am avut o discuție consistentă cu organizatorii Techsylvania, cel mai important eveniment de tehnologie și business din Europa Centrală și de Est, despre inovație, antreprenoriat și oportunitățile pe care le are România în economia viitorului”, a transmis Nicușor Dan pe X.
Președintele a ajuns la Cluj-Napoca miercuri seară, în jurul orei 21:00. Acesta a zburat la bordul unei aeronave militare de tip C-27J…












