Sindicatul Național al Polițiștilor și Personalului Contractual (SNPPC) din Ministerul Afacerilor Interne lansează un avertisment serios.
SNPPC îi solicită Guvernului Ciolacu să nu adopte măsuri de reformă, pe „repede-înainte”, care ar putea conduce la colapsul sistemului de ordine publică.
„Domnilor guvernanți, nu uitați: daca strada nu va fi ocupată de polițiști, va fi ocupată de infractori!”, amenință sindicaliștii.
Comunicatul SNPPC:
„Solicităm Guvernului să nu adopte măsuri de reformă, pe ,,repede-înainte”, care ar putea conduce la colapsul sistemului de ordine publică
În ultimele zile, în spațiul public (mass-media, rețele de socializare etc.) a fost diseminat un document, intitulat ,,ORDONANȚĂ DE URGENȚĂ privind unele măsuri fiscal bugetare în domeniul cheltuielilor publice, descentralizarea serviciilor publice, disciplină economico-financiară, precum și pentru modificarea și…












